19 Şubat 2014 Çarşamba

# Alışveriş listesi için app # shopping list

Alışveriş Listesi AplikasyonuEşime işten gelirken almasını istediğim şeyleri, önceden Tangodan yazıyordum. Eğer sonrasında başka yazışmalar olduysa ve ara ara aklıma geldikçe yazdıysam, karışıklığa yol açıyordu bu durum. O da bu iş için bir app aramış ve Our Groceries isimli ücretsiz bir aplikasyon bulmuş. Kullanmaya başladıktan sonra çok memnun kaldığımız için paylaşmak istedim. 


Görselde görüldüğü gibi birden fazla alışveriş listesi oluşturulabiliyor. Yiyecek, giyim ne isterseniz. Şimdi düşünüyorum da bebek alışverişi için ne listeler yapmıştım. Keşke o zaman da kullanma imkanım olsaydı bunu. Yine listeden başka tarifler de eklenebiliyor bu uygulama ile.


Yukarıdaki benim alışveriş listemden bir örnek, aklıma geldikçe ekliyorum. Hafızasında ingilizce kayıtlı çok ürün var, ilk harfi yazınca seçenekler olarak çıkıyor. Fakat ingilizce kullanmak şart değil. Türkçe veya kısaltmalarla dilediğiniz gibi madde ekleyebiliyorsunuz.

Kullanımı ise çok zevkli. Aldıklarınıza tıklayınca üzeri çizilip alt gruba iniyor. Fakat bunlar hafızada kalıyor, başka bir gün yine ekmek mi lazım, bir tık hop alacaklar listesinde. Alınacak listesinde yer alan maddelerin sayısı, uygulamanın ikonu üzerinde bildirim olarak gözüküyor.

İşin en güzel tarafı ise bu listeyi paylaşıma açma imkanı. Eşimin mail adresini ekledim ve benim listeye eklediğim her madde onun listesinde çıkıyor ve bildirim olarak gözüküyor. Eğer ben (veya o) listeden birşey almışsak siliyoruz ve derhal ikimizin listesinden de düşüyor. Böylece şunları şunları aldım şunu unuttum sen bunu al muhabbetine girmeye hiç gerek kalmıyor.

8 yorum:

 1. çok iyiymiş..yükleyeceğim bende hemen:)

  YanıtlaSil
 2. ben de whatsapp kullanıyordum, ama harikaymış bu liste :)

  buarada ben uzaktayken gelen bu kış temasına yine bayıldımm :)

  YanıtlaSil
 3. Yükledim bile , süper bir uygulamaymış gerçekten...
  Gerçi ilk kullanışım sebebi ile listeyi kabartmış olabilirim bundan eşim de memnun kalır mı bilemedim :D

  YanıtlaSil
 4. cok iyiymis tesekkurler:-)

  YanıtlaSil
 5. Selam bende yükledim ancak eşimle liste paylaştığımda o kendi telefonundan göremiyor uygulamanın sitesine girip görebiliyor. Nasıl ikinizde aynı anda telefona kurdunuz yardımcı olabilir misin ?

  YanıtlaSil
 6. merhaba,

  uygulamayı indirdim ama listemi eşimle paylaştığımda o kendi telefonundan göremiyor. Siz nasıl ayar yaptınız yardımcı olabilir misiniz rica etsem. Bu uygulama hayat kurtarcak gibi duruyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemen sol üst köşede çark simgesinden ayarlara girin list sharing kısmından eşinizin telf da kullandığı mail adresini yazın o da sizinkini yazmalı o zaman olacaktır

   Sil