8 Şubat 2019 Cuma

8/2 Aşırı Sosyal

Günlük yazılarım iki günde bire düştü farkındayım. Son zamanlarda öyle yoğun ki günler, bir sonraki plana odaklanmış beynim, günlük yazılarım hakkında düşünecek zaman bulamıyor.

Geçen hafta Perşembe akşamı yogayı ekip aylık girls night out’ımızı yapmıştık. Pek iyi geldi doğrusu. Özellikle benim gibi bir ev hanımı için azıcık süslenip püslenmek, kızsal mevzularda çene çalmak bir lüks. Eskiden (mesela yirmili yaşlarımın başlarında) bu kızsal muhabbetleri çok banal bulup kendimi entellektüel ortamlara sokma gayretlerim vardı itiraf edeyim. Fakat her kadının özünde böyle bir açlığı olduğunu anlamam uzun sürmedi. Güzellik, magazin, dedikodu, ilişkiler, cinsellik gibi sohbetler yapmak öyle iyi geliyor ki. Bu kızlar buluşmasında resmen hepimiz rahatlayıp dönüyoruz. Yanlış anlaşılmasın hepimiz gayet eğitimli aklı başında kızlarız ve ciddi konuşmaları sık sık özellikle whatsapp üzerinden yaparız. Ama bu akşamların hafifliği, çocuk dışındaki muhabbetler öyle güzel ki.

Ardından Cumartesi günü yine kızımın jimnastik turnuvası vardı. Bir bronz madalya daha aldı eve geldik. Sonraki gün ise oğlumun doğumgünü partisi. Yine arkadaşlarla hoş vakitler.
Salı sabahı belki bir yıldır görmediğim bir arkadaşımıza kahvaltıya gittik birkaç kişi. Bu sefer gayet entellektüel konular konuştuk :))
Salı akşamı, haftalardır ertelemek zorunda kaldığımız aylık spa gecemizi yaptık. Bu üçüncü oldu ama son olmayacak. Spa ile bedenimizi rahatlatırken, sohbet ederek de ruhumuzu rahatlatıyoruz. Resmen bağımlısı olduk, her seferinde iple çekiyoruz.

O geceden sonra birkaç gün evdeydim ama Cumartesi günü hamile arkadaşımın babyshowerını yapacağız. Organizasyon grubundayım ve dün alışverişe gittim. Hazır sunulan dekorlardan ziyade kendim bir tasarım ortaya çıkaracağım için biraz uzun sürdü. Farklı mağazalardan farklı parçalar topladım. Kafamda belli ama son halini ben de merak ediyorum doğrusu.

Yine Cumartesi akşamı night out grubumla yemek yiyeceğiz. Normalde yemekten sonra içecek için çıkıyoruz fakat uzun zamandır gitmek istediğimiz bir yer vardı. Ne zaman olsun derken hepimize uyan günü bulmak (7kişi) pek kolay olmadığından,  o da aynı gün oldu.

Sosyal olmayı çok seviyorum ama evde vakit geçirmeye zaman kalmadığından rutinler aksadı, ödevlerim ucu ucuna yetişti ve ben biraz yoruldum. Öyle ki on günde iki kez hasta olup iyileştim. Pazar gününü sakince geçirebilirsem, sonraki Cuma İstanbul uçağından önce, yapmam gereken alışverişler ve valiz hazırlıkları için enerji bulabilirim 🙈

Bilmiyorum ne zaman durulacağım ☺️

6 yorum:

 1. Ya aynen! Bu sabah hatta tam bunu düşünüyordum, terazinin sosyal ucunu fazla mı kaçırdım bu sıra diye :D Ama özellikle night-out'lar nasıl iyi geliyor, kendimi tutamıyorum.. Ama özellikle iş konusu aksadı bende de, halbuki çok güzel çalışmaya başlamıştım baya yol katetmiştim, şimdi günlerdir eşim hadi hadi hadi modunda, bir türlü oturup da onun istediği bürokratik işi halledemiyorum, çene çalmak daha güzel :D Ama demek ki buna ihtiyacım var şu an en çok diyorum, hiç sorun etmiyorum.. Başka türlü kış geçmez ki.. İyi gezmeler :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya ceren ben daha iş konusuna geçemedim bile. Ama oğlanın okula başlaması bir ay bile olmadı henüz ve hatta tam zamanlı gitmesi sadece iki hafta oldu. Kendimden çok şey bekliyorum galiba.

   Sil
 2. Yoga ya dinlenmek için başladım fakat beni de yoruyor.Bu konuda hemfikirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beni yormuyor kesine çok iyi geliyor. Dün akşam iki haftalık aradan sonra iple çektim resmen. Acaba bir şeyleri yanlış mı yapıyorsunuz. Bizim hoca zor bir hareketten sonra diğerine geçmeden önce kalp atışlarının normale dönmesi için zaman tanır. Belki de yoganın farklı bir türüdür gittiğiniz. Mesela power yoga var ki o ileri seviye yogistler için

   Sil
 3. Kızınızı tebrik ediyorum. İçinizden nasıl geliyorsa öyle yaşamak güzel. Geçmiş olsun sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil