2 Nisan 2013 Salı

# Gece's Blogger Templates

Mart Ayının Son Temaları

Bu haftanın biten temaları ile karşınızdayım.


İlki bir web sitesi. Henüz bitmedi. Daha doğrusu tasarımı bitti içinin doldurulması kısmı kaldı. Web sitesi tasarımlarında iş yükü biraz daha fazla oluyor. Sadece tasarım değil sayfalar, resimler, galeriler de düzenleniyor. Bu yüzden ücreti birazcık daha pahalı. Genel olarak tasarım muhteşem oldu, bence yani. Sayfa yerleşimini 3 sütun tercih etti sahipleri. Böylece sağ ve sol sütunlara güncel haberleri koyabilecekler. Henüz sütunların düzenlenmesi bitmedi ama o kısımlara özel bazı görseller tasarlayacağım.  de Cooks Academy yakında açılacak olan genelde kurs verecek bir kurum. Pasta, kurabiye, çikolata yapım kursları yanı sıra İtalyan makarna ve sosları için de kurslar olacak. Ne muhteşem değil mi. Kurs bilgilerinden fikir edinebilirsiniz.


İkincisi ise bir blog tasarımı. Aslında bu bloga daha çok iyileştirme hizmeti verdim. Arkaplan ve header belliydi. Daha düzgün ve derli toplu görünmesini sağladım. Gayet iç açıcı oldu bu haliyle. Buradan bakabilirsiniz Anne Fare Yakaladım


En çok tasarım yaptığım blog stili pasta&kurabiye ile ilgili olanlar. Bir süre sonra tasarımlar kendini tekrar etmeye başlıyor. Çünkü bu alandaki tasarımlar için kullanılan ağırlıklı renkler ve logolar üç aşağı beş yukarı benziyor. Bu temada ise biraz farklılık yaratmak istedim. Parçalı arkaplan ve arkaplan üzerine yazılmış blog başlığı bu farklılığı verdi. Mevcut logosu kırmızı ve siyah tonlarında olduğu için, çok boğmadan bu renkleri kullanmaya çalıştım. Buradan bakabilirsiniz Pastalı Mutfak


Sonuncusu ise özellikle parti dünyası ile ilgili haberler yazan Rahat Yazar'ın blogu. Ona özel bir logo tasarladım, benzer tonlarda renkler kullanılmasına rağmen fazla göz yormadan kolay okunabilir fakat aynı zamanda şık bir tasarım oluşturdum. Buradan inceleyebilirsiniz.

Bu hafta yine 4 tasarım bitirmeyi hedefliyorum. Benden haber bekleyenler var ama sırayı fazla bozmamaya çalışıyorum. Malum her blog&web sitesi sahibi kendi tasarımı için aynı derecede heyecanlanıyor ve bekliyor.

Sevgiler.

1 yorum:

  1. Hadi benim bloguma da el atalım Gece, yaptığın iyi işleri görünce neden olmasın diyoum. Bana teklif yapar mısın :)

    YanıtlaSil