25 Kasım 2010 Perşembe

# ben

Minnetarım


Uzun zaman önce aklıma gelmişti böyle bir köşeyi yapmak. Severek takip ettiğim great full day blogunda yazar haftalık olarak, o hafta nelere minnettar olduğunu yazıyor.  Yine bugün Amerika'da şükran günü kutlanıyormuş (Kanada için farklı bir günmüş bunu da yeni öğrendim). Yine internette gezinirken böyle yazılarla karşılaşınca ve bugün de sabahtan beri depresif modda olunca, dedim GeCe kendine gel, sahip olduklarını hatırlayıp bir şükret.

İşte bu yüzden sesli düşünüp, şükredeceğim ve can sıkıntısını bırakacağım.

 - Öncelikle kendimin, eşimin ve ailemin, sevdiğim arkadaşlarımın sağlıkları için minnettarım,
 - Üzerimizde bir çatı, sıcak duvarlar arasında ve karnımızı doyuracak yiyeceğe sahip olduğumuz için.
 - Olan biteni farkedecek ve şükretmeyi akıl edebilecek bilince sahip olduğum için
 - Bir sıkıntım olduğunda hemen koşacak sevenlerim olduğu için,
 - Bir işim, hayallerim ve hayallerimi gerçekleştirmek için çalışma azmim olduğu için,
 - Yaşamak için olabilecek en harikulade gezegende olduğumuz için, hava, doğa ve su için, ( bu aralar çok science fiction seyrettim de )
 - Bizi yaşama bağlayan umut için,
 - Her gün beni büyüleyen aşk için.

MİNNETTARIM.

İsterseniz siz de yazıp bizimle paylaşabilirsiniz.

10 yorum:

 1. çok güzel bir bölüm olmuş canım...

  bende...

  beni çok seven bir aileye....

  ve yine beni çok seven mükemmel bir sevgiliye sahibim ve çok şükür ki sağlımız yerinde ve yanyanayız...

  bi amacımız var başarmak istediğimiz...sonunu umutla beklediğimiz...

  hayallerimiz var...

  çok şükür biten bir askerliğimiz var:)

  beyaz bir mutfağı olan evimiz var alındı ve hazrlanmasını bekliyoruz...

  bisikletim olucak çok yakındı en romantiğinden

  karnım tok çok şükür soğuk havada evimdeyim odam mis kokuyo temiz çamaşırlarım var...dolabıma sığmıyo

  kekimiz var evimizin huzur kokusuyla karışmış...

  dostum var benim mutluluğum için...bana minicik süprizler hazırlayan...

  düşünceli sevgisini sonuna kadar veren...ve hissettren

  bloğum var ve blogdan tanıtığım güzel insanlar var*_*


  ohh çok şükür sağlıklıyız mutluyuz huzurluyuz allah bozmasın...

  tüm bu güzellikleri bana veren Allaha şükürler olsun....

  YanıtlaSil
 2. fikir çok güzelmiş gececim.

  Bende kısaca minnettarlığımı belirteyim.

  Sağlıklı olduğum için, annem ve abim hayatta olduğu için, kujum yanımda olmasada teknoloji sayesinde onu görebildiğim için, çok severek çalıştığım bir işim olduğu için, dostlarım ve arkadaşlarım olduğu için, çevremde sevilen birisi olduğum için, ülkemin hangi iline gidersem gideyim beni evinde ağırlayacak tanıdıklarım olduğu için, yıllardır kendi ayaklarımın üzerinde durabildiğim için, başımı sokacak şirin bir evimiz ve arabamız olduğu için, hobilerimi yapabilecek zamanım olduğu için, Eskişehir'li ve Beşiktaş'lı olduğum için... minnettarım.

  YanıtlaSil
 3. Ben de blog bilgileriniz için minnettarım,çok yardımı oldu.Kotayı doldurmadan resim yükleme olayını anlattığınız gibi yaptım,yeni bir site açıp gizle'dim,oldu ama Picasada yine 1 gb lık kotaya dahil??Yani kota aynen dolmaya devam??Açıklayacak zaman bulabilirseniz bir kez daha minnettar kalacağım..Oralarda neşeli günler..

  YanıtlaSil
 4. url ile resim eklediğinizde her yerden ekleyebilirsiniz, sadece picasa değil bir çok bu şekilde site var. ama her biri çin çokça hesap açmaktansa blogger kumanda panelinden istediğiniz kadar çok sayıda blog açabilirsiniz. Resimlerinizi sadece o bloglara yükleyin, yazılarınızı yazdığınız ana blogda da ordan url ile alıntı yapın. Dolsa bile durmadan yeni bir blog açabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 5. Her sabah şükrederek uyanan biri olarak sıkıntılı zamanlar geçirsem de hala şükredebiliyorum ve mutlu olabiliyorum ben de sahip olduklarım için. Bunu farkedebilmek, sağlıklı olmak, sevmek sevilmek. Minnettar olacak çok şey var. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. şöyle diyeyim;
  bütün bunları bana hatırlattığın için ben de sana minnettarım:)
  bi de bişey diycem.ay bi bisküvi bu kadar mı yakışıklı olur:)

  YanıtlaSil
 7. yaradanımızın yanımızda olması ve bizi sevmesi...

  YanıtlaSil
 8. Ne güzel bir yazı olmuş.Çok severek okudum.Bir programda modacı Cemil İpekçi'nin konuşmasını dinlemiş ve yaklaşımına hayran kalmıştım.Şunun gibi bir şeydi, aklımda kaldığı kadarıyla kendi cümlelerimle ifade ediyorum: Ne zaman başım sıkışsa, bir elime sahip olduklarımı sayarım, binlerce şey çıkar, hatta bitiremem. Bir tarafa da sahip olmak istediğim ama olamadığım şeyleri sayarım, toplasan yirmiyi geçmez sahip olamadıklarım...

  İşte biz bu 15-20 şey için sahip olduğumuz binlerce güzelliği göz ardı edebiliyoruz.Mutsuz olmayı becerebiliyoruz!Bunu dinledikten sonra hayata bakış açım değişti gerçekten.Şimdi hayata çok daha olumlu bakıyorum...

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 9. Minnettarim bu yaziyi okudugum icin :)
  Cok sükürler olsun sagligimiza, sicak yuvamizin varligina, her gelen günün kattigi ümitlere, hayaller kurabilme özelligimizin olduguna...
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 10. İlginize tşkr ederim,sanırım ben önceki yazınızı dikkatli okumamışım, picasaweb'den sözetmek isterken picasa demişim.Asıl sorunum picasaweb,kotası 1GB,hevesle blog kayıtlarına bol resimli devam ederken,kotanın dolması çok da uzak değil.Hiç istemeyerek zaman zaman resim siliyorum.Ben çözüm önerinizi bu açıdan anlamışım,zaman ayırdığnız ve güzel blogunuz için tşkr.

  YanıtlaSil