23 Kasım 2010 Salı

# Sevdiklerim

Beslenme Çantası Hazırlayan Annelere


Bir site gördüm, 4 çocuklu bir anne, yemek yemeyen çocuklarının beslenmesi için çabalarken bu siteyi açmış: Another Lunch. Her gün beslenme çantalarına eğlenceli ve sağlıklı yemekler hazırlıyor, bunları paylaşarak diğer annelere fikirler veriyor.


Peynirleri, ekmekleri kurabiye kalıplarıyla şekillendiriyor, ya da süslemeler yapıyor.


Bunlarla uğraşmak çılgınlık gibi görünse de aslında, annelerin çocuklar beslensin diye ne fedakarlıklar yaptığının sadece bir örneği.


Herkesin böyle sepetler hazırlaması beklenemez, zira acaba böyle bir yönteme alıştırmak doğru mu onu da kestiremiyorum. Sonra çocuk başka normal yemekler yemek istemezse ?


Ancak çocukların hiç tadını bilmedikleri için yemediği yiyecekleri bu şekilde yedirmek mümkün olabilir. Yine her gün beslenme çantası hazırlayıp da ne koyacağını şaşırmış annelere ilham olabilir Another Lunch

9 yorum:

 1. bayıldım GeCecimm,beğendin sitelerin dizaynı bile senin sevdiğin renklerden...

  Teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. Harika bir fikir...:))
  Bu arada iş yoğunluğundan fazla uğrayamadım.GeCecim umarım iyisindir,alışmışsındır,herşey yolundadır.Sevgilerin en kocamanı bende sana...

  YanıtlaSil
 3. Akıllı ve sabırlı bir anne:)Zor işi,yaptıklarını takdir etmek gerek.Sekilli süslemelerini sevdim ama sağolasın Gece'cim:)

  YanıtlaSil
 4. Müthiş bir kadınmış valla.bu besinleri hazırlarken harcıyacağım zamanı düşünemiyorum bile.ben ki beslenme ve kızımı okul derken her sabah işe geç kalıyorum.

  YanıtlaSil
 5. hepsine bayıldım yaa keşke biride bana böle bişi hazırlasa yemeye kıyamam herhalde:D

  www.gulcinyaman.info

  YanıtlaSil
 6. Harika bir fikir.Bir öğretmen olarak başka ne isterim Allah'tan :) Velilere biran önce duyrulmalı.Çok teşekkürler.
  Kızım için Almanya'da aldığım'' şekilli çocuk yemekleri'' kitabından esinlenerek bazen denerdim bu tür şeyleri ama bir süre sonra hem çalıştığım için hemde başka sebeplerden dolayı olmuyordu.

  YanıtlaSil
 7. orjinal bi fikir süperrr:))
  sanki zaman alıcı anneler için;)

  YanıtlaSil
 8. güzel görünüm ama bende almayayım:)

  YanıtlaSil
 9. çocuk olasım geldi.gerçekte süsleyip püsleyince daha iştahla yiyiyor yavrucaklar.halbuki aynı şey ama .

  YanıtlaSil