27 Nisan 2008 Pazar

# Amigurumi

Örme Civciv / My Amigurumi Chicken

İşte benim örme civcivim. Hamaratanne'nin blog sitesinde çok şeker örme oyuncaklar var.Ben de heves edip dün bir çırpıda yapıverdim. Elimde bulunan renklerle böyle bişey ortaya çıktı. Dün biraz daha araştırdım, bu tip oyuncaklar japonlar tarafından yayılmış ve amigurami diye biliniyor. Oysa ki bizim kültürümüzde de var bu oyuncaklar. Ben ufakken ablamdan kalma bir örme bebekle oynardım. Kimbilir belki çok daha eskilerde de vardır. Çeşitliliğe bakılırsa hem yün hem de dantel örgüsü Türkler'de çok eskilerden beri var.

Böyle bir oyuncak yapınca aklıma başka fikirler de geldi. Yaptığım zaman onları da paylaşırım. Bu civcivi yapmak bir saat kadar zamanımı aldı ve çok zevkliydi. Örmeyi seven ama kolay bitmeyen şeyler örmekten sıkılanlar böyle küçük objeler örebilirler.

Ne zaman çıkacağım ben bu yumurtadan?

2 yorum:

  1. örme civciv çok güzel olmuş.maaşallah on parmağınız da on marifet var yemek tariflerinizde çok güzel emeğiniz ve bilginiz için çok teşekkürler ayrıca paylaştığınız için teşekkürler...

    YanıtlaSil
  2. merhaba gece, blogunda hamarat anneden bahsettiğin ve link verdiğin için tesekkur ederim. Ördüklerin birbirinden tatlı,ellerine saglık..

    YanıtlaSil