26 Ocak 2012 Perşembe

# buzdolabı süsü # kendin yap

Kendin Yap: Buzdolabı Dekoru

Bu fikir çok önceden beri aklımda, ama İstanbul'daki buzdolabım griydi ve desen kendini göstermiyordu. Burada beyaz olunca zaman kaybetmeden denemek istedim.

Aslında biraz önce aceleyle yaptığım için çok düzgün olmadı, diğer yandan biraz karikatüristik havada olmasını istiyordum, oldu da. Nasıl yaptığıma gelince, oldukça basit.

Streç filmi yazı uygulamak istediğiniz alana yapıştırıyorsunuz, üzerine de keçeli yada tahta kalemiyle yazıp çiziyorsunuz, bu kadar. Silinebiliyor ve sıkıldığınızda hemen değiştirebiliyorsunuz. İster benim gibi yazı, resim yapın, ister günün menüsü, ister alışveriş listesi. İsterseniz güzel bir sticker deseni. Bizim buzdolabının ön tarafında alışveriş listesinin yazdığı ve ikimizin de içinden geldikçe yaptığı komik resimler var.

Yan tarafı ise masada oturduğumuzda arkamızda dekor olsun diye, bu tabloyu yaptım :)

Buzdolabının alt kısımları, bulaşık makinesinin önü komple kaplanarak, her yeri boyamak isteyen minikler için tahta olarak kullanılabilir. Anneler mutfakta meşgulken, çocuklar da gözlerinin önünde yazıp çizsin diye. Üstelik renkli tahta kalemleri de var.

Streç film bir miktar silinmeden sonra bozulabiliyor (okullardaki beyaz tahtalar gibi) bir süre sonra yenisini yapıştırabilirsiniz.

6 yorum:

 1. Çok güzel bir fikir.
  ben de çöp adamlarımı çizebilirim:)

  YanıtlayınSil
 2. Cok yaraticisin ablaaa guzel olmus :)))

  YanıtlayınSil
 3. bana şablon yapar mısınız ?? Selena Gomez'li olursa sevinirimm

  YanıtlayınSil
 4. çok mantıklıymış heleki çocuklarla ilgili işlevselliği...bizimki duvarları karalamaya başladı sıra onlara da gelir sanırım:)

  YanıtlayınSil